You are here: Home > Ciekawostki > Speedtest – szybkość łącza

Speedtest – szybkość łącza

Nasze dzieci niezależnie od wieku, jeżeli urodziły się w ciągu ostatnich dziesięciu – piętnastu lat, są naznaczone mianem internetu. To właśnie w dobie szerokopasmowego internetu wychowują się ci, którzy urodzili się już w nowym wieku. Niezależnie od chęci i starań rodziców, dzieci zawsze będą chciały mieć dostęp do jak najszybszego internetu.

Pozostaje pytanie, czemu dzieci chcą mieć jak najszybszy internet i gdy tylko mogą wykonują speedtest, aby przekonać się o jakości łącza komputerowego. Może wiązać się to z bardzo prostymi psychologicznymi założeniami, że każde dziecko chce się czymś chwalić przed rówieśnikami. Poprzednie pokolenie najczęściej chwaliło się nowymi butami, czy piłką do gry, podczas gdy dzisiejsza młodzież imponuje sobie nawzajem przy pomocy szybkości łącza internetowego. Możemy czasami spotkać dzieci uczęszczające do podstawówki, które siedzą na przerwie zatopione w swoich telefonach komórkowych, z których każdy ma dostęp do bezprzewodowego internetu mobilnego. Aby móc z niego bezproblemowo korzystać, należy zadbać, aby przepustowość łącza była na wysokim poziomie. Dlatego często dzieje się tak, że najlepsi rodzice – w oczach dzieci – to ci, którzy zapewniają swoim pociechom jak najszybszy internet.

Oferując swojemu dziecku wolne połączenie internetowe, czasami wystawiamy je na pośmiewisko wśród rówieśników. Aby do tego nie dopuścić, warto wcześniej w domu wykonać speedtest, korzystając na przykład z poniższej, pomocnej strony internetowej http://speedtest.inea.pl/

Comments are closed.