You are here: Home > Ciekawostki > Kolorowe płytki do łazienek

Kolorowe płytki do łazienek

Aranżacja łazienki powinna uwzględniać dwie bardzo ważne kwestie, którymi są funkcjonalność i estetyka. Korzystanie z tego pomieszczenia powinno więc być wygodne, a jednocześnie nie można zapominać, że służy ono również do relaksu po męczącym dniu. Dobry projekt łazienki jest więc umiejętnym połączeniem praktyczności oraz eleganckich mebli, płytek i ceramiki łazienkowej. Nie oznacza to jednak, że wnętrze musi być nudne. Najlepszym sposobem na jego ożywienie jest kolor. Jak wybierać płytki do łazienek?

Urządzając łazienkę trzeba kierować się m. in. jej wielkością. Mała łazienka z ciemnymi ścianami może sprawiać jeszcze bardziej klaustrofobiczne wrażenie. W takich sytuacjach najlepiej jest więc zdecydować się na kolor jako akcent. Świetnym rozwiązaniem jest też barwna mozaika, która urozmaici nie tylko nowoczesne łazienki, ale też te urządzone w innych stylach. Pamiętajmy, że zastosowanie jasnych kolorów w niewielkich pomieszczeniach sprawi, że wnętrze wyglądać będzie na bardziej przestronne niż jest w rzeczywistości.

Kolorowe płytki do łazienki w ciemniejszych odcieniach świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach o większym metrażu. Tutaj panuje większa dowolność, jeśli chodzi o wybór odcieni. Można więc zdecydować się na swój ulubiony kolor albo pod uwagę wziąć najnowsze trendy.

O tym jakie kolory w aranżacji łazienek są modne i jak można je wykorzystać urządzając stylowe pomieszczenie można przeczytać m. in. na http://www.sztuka-wnetrza.pl/5705/artykul/najgoretsze-trendy-kolorystyczne-w-lazienkach-w-2018-roku. Rozwiązań jest wiele, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Comments are closed.