You are here: Home > Ciekawostki > Armatura łazienkowa do łazienki retro – co wybrać?

Armatura łazienkowa do łazienki retro – co wybrać?

Wśród wielu pomysłów na aranżację łazienki w ostatnich latach króluje pomysł na łazienki retro. Są one funkcjonalne, oparte o minimalistyczną aranżację, stonowaną kolorystykę, a przy tym wygodne i funkcjonalne, ponieważ stawiają na praktyczny aspekt – warto z tego względu zostawić w nich sporo wolnej przestrzeni. Jaką armaturę sanitarną wybrać do takiej aranżacji? Na jakie rozwiązania postawić?

Kiedy urządzasz aranżację łazienki w stylu retro, właściwie nie masz wyjścia – w takim wnętrzu musi pojawić się wanna oparta o tradycyjne lwie nogi. Najlepiej by była to wanna wolnostojąca, bo to główny punkt każdej aranżacji. Jeśli chodzi o umywalkę, możemy postawić tu na większą swobodę. Warto jednak pamiętać, że łazienka w tym stylu powinna być ozdobiona przez wszelkie elementy instalacyjne. Popularnością cieszą się umywalki z konsolą. To wygodne rozwiązanie, gdyż może zastąpić nam konieczność montażu dodatkowych szafek. Armatura powinna odznaczać się miękkością linii i niezbyt wyszukanymi kształtami.

Warto wybrać też takie kolory jak chrom czy stare złoto, jeśli kupujemy baterie umywalkowe czy wannowe. Stworzą one niepowtarzalny klimat w naszym wnętrzu. Warto odsłonić wszystko, co w tradycyjnych łazienkach zwykle się maskuje. Wszelkie elementy przyłączenia armatury sanitarnej do instalacji wodno-kanalizacyjnej będą dodatkowo podkreślać charakter wnętrza. Zadbajmy jednak, by elementy te współgrały ze sobą kolorystycznie. Więcej na temat aranżacji łazienek przeczytasz na: http://dom.elblag.net/artykuly/funkcjonalna-i-estetyczna-lazienka-jak-wybrac-arma,34528.htm.

Comments are closed.